Що таке гарбузова олія?

Це зеленувато-коричнева олія, яка витягується з гарбузового насіння. Це популярний тип кулінарної олії в Європі, але вона також продається як оздоровча добавка.

7 переваг гарбузової олії для здоров'я

1. Захищає здоров'я серцево-судинної системи

Може здатися нерозумним додавати більше олії до свого раціону, якщо ви намагаєтеся зміцнити здоров’я серця, але гарбузова олія є формою ненасичених жирів. Загалом, рівень холестерину знижується, коли люди переходять з насичених жирів на ненасичені!

Придбати справжню сиродавлену гарбузову олію натисніть тут.

Крім того, одне дослідження показує, що вживання олії може допомогти знизити наступні серцево-судинні маркери:

 • Ліпопротеїни низької щільності (поганий) холестерин
 • Рівень тригліцеридів
 • Кров'яний тиск
 • Рівень жиру в печінці

2. Сприяє функції сечовипускання

Одне дослідження показує, що олія гарбузового насіння може допомогти поліпшити відтік сечі у чоловіків з доброякісною гіперплазією передміхурової залози.
Що таке доброякісна гіперплазія передміхурової залози? Це нераковий стан, при якому простата збільшується в розмірах і порушує нормальну функцію сечовипускання. Симптоми включають неможливість сечовипускання, слабкі потоки сечовипускання або втрату контролю над сечовим міхуром.
Інше дослідження показує, що олія також може допомогти в лікуванні гіперактивного сечового міхура. Після прийому 10 грамів олії щодня протягом 12 тижнів спостерігалося значне зменшення таких симптомів:

 • Частота сечовипускання вдень
 • Частота нічного сечовипускання
 • Позиви до сечовипускання
 • Нетримання сечі

Якщо ви зацікавлені в покращенні функції сечовивідних шляхів, ви можете спробувати олію гарбуза!

3. Стимулює ріст волосся

Є попередні докази того, що ви можете використовувати гарбузову олію для росту волосся, особливо це стосується чоловіків.
На відміну від інших форм лікування чоловічого облисіння, гарбузова олія не має ніяких побічних ефектів.

4. Зміцнює психічне здоров'я

Гарбузова олія не тільки корисна для вашого фізичного здоров’я, але також може допомогти зміцнити ваше психічне здоров’я. Одне невелике дослідження показує, що це може бути додатковим методом лікування депресії.

5. Може захистити від метаболічних захворювань

Ще одна багатообіцяюча користь для здоров’я олії гарбузового насіння – це її захисні властивості проти метаболічних захворювань. Метаболічні розлади – це захворювання, які можуть порушити здатність вашого організму перетворювати їжу в енергію.

В одному дослідженні на тваринах, вживання олії гарбуза запобігало прогресуванню метаболічних проблем у щурів на дієті з високим вмістом жирів. Досі незрозуміло, чи зможуть вчені відтворити ці результати на людях, але ці початкові висновки додають до потенційної користі для здоров’я гарбузової олії.

6. Полегшує симптоми менопаузи

Менопауза знаменує кінець репродуктивного віку жінки. У більшості жінок менопауза настає між 45-55 роками, але багато жінок відчувають неприємні симптоми, коли вони переходять у менопаузу.
Існують різні варіанти лікування, які допоможуть заспокоїти ці симптоми, і гарбузова олія може бути одним з них. В одному дослідженні жінки в постменопаузі пили по два грами олії щодня упродовж 12 тижнів.
Наприкінці дослідження у жінок були такі показники:

 • Вищий рівень хорошого холестерину
 • Зниження артеріального тиску
 • Менш сильні припливи
 • Менше болю в суглобах
 • Зниження частоти головних болів

7. Допомагає впоратися з болем

Попередні результати показують потенціал гарбузової олії в лікуванні болю. Біль є одним із поширених симптомів хронічного запалення.

Гарбузова олія може зменшити запалення, оскільки має протизапальні властивості. Крім того, це також чудове джерело антиоксидантів.

Антиоксиданти борються з вільними радикалами, які можуть спричинити пошкодження на клітинному рівні. Вчені вважають, що з часом пошкодження вільними радикалами може призвести до хворобливих вікових захворювань, таких як остеоартрит.

Існують різні способи включити олію гарбузового насіння в свій раціон. Наприклад, заправляти нею салати чи різноманітні теплі та холодні страви.

Яка з цих переваг гарбузової олії вас найбільше хвилює? Поділіться своїми думками з нами в розділі коментарів.